Кина го дозерот (една платформа и една глава) xji338 производители и добавувачи | Xinji

дозерот (една платформа и една глава) xji338

Краток опис:

Опрема за користење на сопствен развој на производи интелигентни визуелни систем за позиционирање на компанијата не бара никакви тела позиционирање, може да се стави во секој агол. Visual позиционирање трае само 0,1 секунди. Може да се користи на различни лепак, боја, опрема мастило може да се подели во еден-платформа издавање и двоен-платформа издавање, машината не престанат да работат циклус.


 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Проект

  суштински фактор

  стоп

   

  работна површина: 400mm X 300mm x 1 Игла корекција: еден сет

  x / y / z

  x / y / z Аксијално диск моќ: AC750w / 200W / 100W Panasonic серво мотор  Вклучување на точност: + - 0,02 mm

  функција

  Легален ефикасност: 55k / H (точка) Легален прецизност: + - 0.1mm

  визија систем

  локација на сликата: 1 сет од 5 милиони пиксели камера со голема брзина Извори на светлина: Матрица-SMD LED извор на светлина

  Операционен систем

  Контроли: PC контрола картичка движење Интерфејс: упростен кинески / англиски професионален издавање софтвер

  други

   

  Напојување: AC220V, 1700W (Без греење дел) работи воздушен притисок: 0.3-0.6Mpa
  преглед димензија: 1050mmX850mmX1800mm тежина: 400kg

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас